خرما رشت میان وعده مورد علاقه مادر پادشاه عرب

فواید خرما رشت برای سلامتی چیست؟
چند عدد خرما در روز باید خورد؟ آیا کف دست شسته می شود؟ فواید افطار با خرما چیست؟ در اینجا 10 مزیت معجزه آسای خرما که نماد ماه رمضان است برای سلامتی آورده شده است:
فواید خرما برای سلامتی چیست؟

خرما که نماد ماه رمضان است، غذایی از خانواده خرما است. معمولاً در آب و هوای بیابانی و خشک رشد می کند. در کشور ما در مکان هایی با آب و هوای مدیترانه ای کشت می شود.

خرما از نظر ویتامین ها و مواد معدنی غذایی بسیار غنی است. به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارد، باید حداقل یک عدد در روز مصرف شود. توصیه می شود سفره افطار را با خرما شروع کنید، زیرا احساس سیری می دهد.

اگرچه خرما انواع مختلفی دارد، اما پرمصرف ترین خرما در کشور ما خرمای بغداد، خرمای بیت المقدس، خرمای ایرانی و خرمای مدینه است.

خرما

فواید خرما چیست؟
مغذی است
خرما مشخصات غذایی عالی دارد. از آنجا که آنها خشک هستند، محتوای کالری آنها بیشتر از اکثر میوه های تازه است. محتوای کالری خرما مشابه سایر میوه های خشک مانند کشمش و انجیر است.

بیشتر کالری خرما از کربوهیدرات ها تامین می شود. بقیه از مقادیر بسیار کمی پروتئین حاصل می شود. خرما علی‌رغم کالری‌اش حاوی مقادیر قابل توجهی فیبر و همچنین برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم است.

حاوی فیبر بالا
دریافت فیبر کافی برای سلامت کلی شما مهم است. 100 گرم خرما حدود 7 گرم فیبر دارد. این نیز یک راه خوب برای افزایش مقدار فیبر در رژیم غذایی شما است. فیبر می تواند با جلوگیری از یبوست به سلامت دستگاه گوارش شما کمک کند.

با کمک به تشکیل مدفوع از حرکات منظم روده پشتیبانی می کند. همچنین فیبر موجود در خرما ممکن است برای کنترل قند خون مفید باشد.

فیبر هضم را کند می کند و می تواند از بالا رفتن بیش از حد قند خون بعد از غذا جلوگیری کند. به همین دلیل، خرما دارای شاخص گلیسمی (GI) پایینی است که میزان سریع افزایش قند خون شما را پس از خوردن یک غذای خاص اندازه می‌گیرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.